خدمات و پشتیبانی

تعمیر یو پی اس

تعمیر یو پی اس در شرکت انرژی پردازان سولار صنعت توسط کارشناسان متخصص انجام می پذیرد . ما از به روز ترین تجهیزات فنی جهت تعمیر یوپی اس شما استفاده می کنیم و در این زمینه کلیه خدمات لازم ، اعم از سرویس و نگهداری و تعمیر انواع مختلف یوپی اس با توان ها و برند های مختلف را انجام خواهیم داد .

دلایل خرابی یو پی اس های موجود شما را به طور کامل بررسی ، آنالیز و شناسایی خواهد کرد . همه یوپی اس ها تا ۱۰۰۰۰VA)10KVA) برای این سرویس پذیرفته خواهند شد و گزارشی جامع و با جزئیات کامل و همچنین توصیه هایی در مورد قیمت تعمیر اگر از نظر اقتصادی ارزش داشته باشد را در اختیار شما قرار خواهیم داد .

در صورت مقرون به صرفه نبودن تعمیر یوپی اس مورد نظر ، یو پی اس پیشنهادی جهت جایگزین کردن توسط کارشناسان فنی پیشنهاد می شود .

تعمیر و نگهداری یوپی اس ها شامل دو مرحله :

  1. پیشگیرانه
  2. اصلاحی

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه یوپی اس ها ، یک لیست برنامه ریزی شده است که انجام دادن فعالیت های موجود در لیست یو پی اس را در یک نظم کاری خوب نگه می دارد و از خرابی ها و اسیب های جدی که به سیستم یو پی اس وارد می شود ، جلوگیری می کند. در این نوع از تعمیر ممکن است مجبور به خاموش کردن سیستم یو پی اس شویم .

تعمیر و نگهداری اصلاحی
تعمیر و نگهداری اصلاحی یو پی اس ها ، در نتیجه یک خرابی ایجاد می شود . زمانی که واحدی در سیستم های یو پی اس دچار آسیب و خرابی می شوند ، تعمیر و نگهداری اصلاحی یو پی اس ها وارد عمل شده و با رفع ایراد واحد از کار افتاده را دوباره به کار می اندازد .
یکی از نکات مهم در زمینه تعمیر یو پی اس این است که باید وظیفه تعمیر و نگهداری یوپی اس را به یک مرکز و نمایندگی معتبر بسپارید . هر نوع تعمیر نگهداری که بر روی یو پی اس اعمال می شود باید ثبت و حفظ شود . در مراکز معتبر ، یو پی اس شما به بهترین شکل ممکن تعمیر می شود .

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

قسمتهای اصلی تشکیل دهنده یو پی اس (UPS)

بطور خلاصه یک سیستم قدرت بدون وقفه (UPS) از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است

تست فیوز

ابتدا مولتی متر زا روی تست بازر قرار می دهیم و سپس پرب های مولتی متر را دو سر فیوز می گذاریم ، اگر صدای بوق ممتد بشنویم یعنی فیوز سالم و اگر هیچ صدایی شنیده نشود یعنی فیوز سوخته است .

تست مقاومت

برای تست مقاومت ابتدا باید مولتی متر را روی تست اهم قرار دهید و سپس پرب های مولتی متر را دو سر مقاومت بگذارید . برای اطمینان از سالم بودن مقاومت می توانید با توجه به کد رنگ های مقاومت مقدار آن را اندازه گیری و سپس مقادیر به دست آمده را مقایسه کنید .

تست خازن

خازن را روی برد نمی توان تست کرد ، در مرحله ی اول باید خازن را از برد خارج کرد و سپس برای این که خازن سنج دچار آسیب نشود باید خازن را با یک هادی رسانا یا یک مقاومت وات بالا تخلیه کرد و سپس باتوجه  به قطب مثبت و منفی خازن پرب ها را متصل نمایید و ظرفیت آن را مشاهده نمایید . ظرفیت خازن نباید بیشتر از ۵% افت کرده باشد ، در غیر این صورت باید خازن را تعویض نمایید .