استابلایزر

تعمیر استابلایزر

تعمیر استابلایزر

تعمیر انواع دستگاه های استابلایزر

تثبیت کننده ولتاژ یا همان استابلایزر دستگاهی است که برنامه ریزی شده تا ولتاژ برق را تنظیم و در سطح ثابتی حفظ نماید. این دستگاه صرف نظر از هرگونه اختلال و تغییر در ولتاژ ورودی، خروجی استاندارد و ثابتی را به دستگاه های مصرفی ارائه می دهد. هدف این دستگاه محافظت از دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی حساس به نوسانات می باشد و مانع از آسیب دیدن احتمالی آن ها به وسیله این اختلالات می شود.

اگر قصد خرید استابلایر برای تجهیزات خود دارید این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام خرید باید حاشیه مثبت 20 الی 25 درصد را در نظر داشته باشید، چرا که اجازه افزودن دستگاه دیگری را در اختیار شما قرار می دهد.

شرکت انرژی پردازان سولار صنعت نمایندگی تعمیر و خرید یو پی اس ، باتری های یو پی اس و انواع دستگاه های استابلایزر با توان های مختلف و برند های معتبر است که خدمات خود را در سراسر ایران به مشتریان خود ارائه میدهد.

 

شرکت انرژی پردازان سولار صنعت نمایندگی تعمیر استابلایزر انواع برند های ایرانی و خارجی است.برای تعمیر فوری دستگاه استابلایزر خود با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

 

کاربرد دستگاه های استابلایزر

 1. خانگی (یخچال، تلویریون، کامپیوتر، کولر و…)
 2. اداری (کامپیوتر، سرور‌های اطلاعاتی، مانیتور و …)
 3. صنعتی (دستگاه پانچ cnc، دستگاه فرز و تراش cnc، خطوط تولید مکانیزه برقی و …)
 4. پزشگی و آزمایشگاهی (سی تی اسکن، ام ار آی، سونوگرافی، اتوکلاو و …)
   
   
  تعمیر-استابلایزر-فوری

 

انواع دسته بندی دستگاه استابلایزر

استابلایزر ها از نظر تکنولوژی ساخت به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

 

 •  استابلایزر با تکنولوژی استاتیک

در این نوع از استابلایزر ها از واریاک و هیچ گونه موتوری برای تنظیم ولتاژ استفاده نمی شود، بلکه به وسیله تریستور و با چند صدم ثانیه تاخیر تثبیت و تنظیم ولتاژ صورت می گیرد.

 

 • استابلایزر با تکنولوژی سرووموتور

این استابلایزر از موتور سروو، واریاک، برد های کنترل و ترانس تشکیل شده است. جنس ترانس های موجود در آن از آلمینیوم و یا مس می باشد که به انتخاب مشتری بستگی دارد. تنظیم ولتاژ در استابلایزر های سروو موتور با تاخیری بین 3 الی 5 ثانیه صورت می گیرد.

 

 • استابلایزر با تکنولوژی رله ای

عمل تثبیت ولتاژ در این نوع از استابلایزر که به صورت پله ای یا همان رله ای می باشد، به ترانس و رله های موجود در آن بستگی دارد. به این صورت که پس از برررسی ولتاژ ورودی در صورت نیاز ولتاژ تنظیم و تثبیت می گردد.

مواردی وجود دارند که رعایت نکردن آن ها می تواند بر روی عملکرد استابلایزر شما تاثیر گذاشته و در نهایت موجب آسیب دیدن تثبیت کننده شما شوند. در این مقاله قصد داریم راه حل های اولیه برای جلوگبری از خرابی استابلایزر ها، مشکلات رایجی که برای دیگر تثبیت کننده ها رخ داده است و همچنین نوساناتی که منجر به خرابی استابلایزر ها و تجهیزات مصرفی می شوند را شرح دهیم و به بررسی آن ها بپردازیم.
اگر قصد خرید استابلایزر دارید می توانید با شماره 88447000-021 تماس حاصل فرمایید و با مشاورین شرکت انرژی پردازان سولار صنعت ارتباط بگیرید. در امر تعمیر و خدمات یو پی اس نیز مهندسین و مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات فنی ما مشتریان عزیز می باشند.

 

تعمیر-استابلایزر-در-محل

 

خرابی های رایج دستگاه های استابلایزر

از آنجایی که استابلایزر دارای قطعات الکتریکی مانند خازن ها، ترانزیستورها، مقاومت ها،IGBT ها و … می باشد و نوسانات ولتاژ نیز بر روی قطعات الکتریکی تاثیر می گذارند. در نتیجه پس از مدتی و در گذر زمان استابلایزر مسطحلک خواهد شد و در نهایت با توجه به عوامل موجود دچار خرابی و آسیب دیدگی می شود.
از جمله خرابی و مشکلاتی که می تواند استابلایزر شما به آن ها دچار شود:

 

 •  مشکلات Over Loud یا همان اضافه بار
 •  مشکلات Over Voltage
 •  آسیب دیدن مدار کنترل فاز
 •  مشکلات عدم تثبیت ولتاژ
 •  خرابی مدار هماهنگی فاز یا همان Phases balance
 •  مشکل روشن نشدن استابلایز

 

روند تعمیر دستگاه استابلایزر در شرکت انرژی پردازان

روندی که شما باید برای تعمیر دستگاه خود در بخش فنی مجموعه سولار صنعت طی کنید به این صورت می باشد که شما بعد از تماس با مجموعه انرژی پردازان سولار صنعت و دریافت آدرس، استابلایزر خود را برای بخش فنی مجموعه ارسال می فرمایید. متخصصین ما به عیب یابی دستگاه شما می پردازند و هزینه تعمیر استابلایزر را پس از 48 ساعت اعلام می نمایند. مهندسین ما پس از دریافت تاییدیه از طرف شما به سرعت به تعمیر دستگاه شما می پردازد.
اگر که استابلایزر مورد نظر غیر قابل تعمیر بود، در صورت تمایل همکاران بخش فنی شما را به مشاورین ما در بخش فروش برای تامین استابلایزر جدید ارجا خواهند داد.

 

انواع نوسانات و اختلالات ولتاژ در استابلایزرها

با توجه به تحقیقات انجام شده عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، تعمیر استابلایزر، استابلایزر ها به جهت داشتن سیستم الکترونیکی و استفاده های نادرست ممکن از دچار خرابی و مشکل شوند. این ایرادات ممکن است بعد از مدتی خود را نشان دهند.
با توجه به تحقیقات انجام شده عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی بوده استابلایزر جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق  و محافظت از کلیه ی لوازم الکتریکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

نوسانات ولتاژ که در سطر های بالاتر به عنوان عامل اصلی خرابی تجهیزات و دستگاه های مصرفی معرفی شده اند، انواع مختلفی دارند که در این قسمت به بخشی از آن ها می پردازیم:

 

 •  افزایش ناگهانی ولتاژ

ولتاژهای گذرا و مخربی هستند که به نقاط مثبت و منفی شکل موج اصلی برق می توانند وارد شود.

 

 •  افزایش ولتاژ

دامنه ولتاژ که برای مدتی حدوداً یک دقیقه بر روی خطوط انتقال افزایش پیدا می کنند.

 

 •  افت ولتاژ

افزایش ولتاژ، در این نوع از نوسان دامنه ولتاژ که برای مدتی حدوداً یک دقیقه بر روی خطوط انتقال کاهش پیدا می کنند.

 

 •  افت طولانی ولتاژ

درست مانند افت ولتاژ می باشد با این تفاوت که مدت زمان آن بیشتر می باشد.

 

 •  نویز

همان سینگال های ناخواسته با چند میلی ولت تا چند ولت دامنه هستند که روی سیگنال های اطلاعات قرار می گیرند.

 

 •  اختلالات هارمونیکی

هارمونیک ها موج های اضافی هستند که توسط بارهای غیر خطی به مجود می آیند و دامنه ی کوچکی دارند.

 

 •  نوسانات فرکانسی

به تغییرات در فرکانس برق شهر که از جمله مشکلات منابعی چون ژنراتور ها می باشد.

 

 •  قطع برق شهر

از کار افتادن کامل منبع برق و قطع جریان می باشد.

 

متخصصین و مهندسین ما در بخش فنی مجموعه توانایی تعمیر تمامی استابلایزر های موجود را دارند. شما می توانید استابلایزر های خانگی، صنعتی و پزشکی ( با تکنولوژی های رله ای، سروو موتور و استاتیک) خود را با توان ها و برند های مختلف به ما بسپارید.
همچنین می توانید برای دریافت مشاوره ی فنی با همکاران ما ارتباط بگیرید و مشکلات خود را رفع نمایید، در غیر این صورت شما می توانید دستگاه استابلایزر خود را جهت تعمیر برای ما ارسال فرمایید.

 

برای تعمیر انواع دستگاه های استابلایزر ایرانی و خارجی با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

1 نظر در “تعمیر استابلایزر

 1. mohammadi گفت:

  سلام من دستگاهم رو واسه تعمیر دادم به شرکت شما و خیلی راضی بودم از کیفیت کارتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *