تعمیرات, یو پی اس

یو پی اس

خرید یو پی اس

یو پی اس (UPS) چیست؟

یو پی اس دستگاهی برای تامین برق اضطراری تجهیزات الکتریکی و برقی می باشد که این اجازه را به شما می دهد در زمان قطعی برق به راحتی به فعالیت خود ادامه دهید و هیچ وقفه ای در فعالیت شما رخ نمی دهد. به بیانی ساده تر دستگاه یو پی اس یک منبع برق بدون وقفه ای است که وظیفه آن تامین برق مورد نیاز دستگاه ها در زمان نبود جریان AC ( جریان ورودی) می باشد.
یو پی اس ها از 4 بخش مهم تشکیل شده اند که این اجزا به ذخیره و تبدیل جریان برق می پردازند، آسیب دیدن هر یک از این اجزا می تواند مانع عملکرد درست و در نهایت باعث خرابی آن می شوند.
دستگاه های یو پی اس از نظر تکنولوژی به 3 دسته تقسیم بندی می شوند( آنلاین، لاین اینتراکتیو، آفلاین) بسته به میزان حساسیت تجهیزات مصرفی و نیاز شما، می توانید از هر یک از این تکنولوژی ها استفاده نمایید.
سیستم های برق اضطراری یا همان یو پی اس ها تنها برای مصارف خاص استفاده نمی شوند بلکه طیف گسترده ای از مشاغل و حتی مجتمع های مسکونی نیز می توانند از این دستگاه استفاده نمایند. اهمیت استفاده از یو پی اس در مشاغل به علت وجود تجهیزات مهم و گرانقیمتی است که خرابی و یا نقص در عملکرد آن ها خسارات هنگفت و حتی جبران ناپذیری را به همراه دارد که به عنوان مثال می توان به دستگاه MRI اشاره کرد.
شرکت انرژی پردازان سولار صنعت، جز شرکت های مطرح در زمینه فروش و عرضه دستگاه های یو پی اس،تعمیر یو پی اس، استابلایزر و باتری های یو پی اس می باشد. متخصصین ما با داشتن سابقه ای چندین ساله در امر تعمیر می توانند به پشتیبانی و تعمیر دستگاه های یو پی ای و استابلایزر شما بپردازند.

 

برای خرید دستگاه یو پی اس (UPS) و اطلاع از قیمت های دستگاه ها با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

معرفی و خرید یو پی اس

یو پی اس (UPS) چگونه کار می کند؟

گفتیم که یو پی اس یا همان منبع تغذیه اضطراری بدون وقفه در زمان قطعی جریان ورودی به تامین انرژی و برق مورد نیاز دستگاه های مصرفی می پردازد یعنی پس از قطع برق شهر بدون وقفه وارد مدار شده و به کمک باتری ها که انرژی را مورد نیاز را ذخیره کرده اند برق مصرفی مورد نیاز را تامین می نماید. یو پی اس علاوه بر تامین برق می تواند به تثبیت نوسانات ولتاژ نیز بپردازد و برقی سالم و عاری از اختلالات را برای تجهیزات مصرفی فراهم کند. تثبیت ولتاژ به کمک فیلتر های الکتریکی موجود در یو پی اس ها صورت می گیرد که باعث حذف نوسانات و نویز های موجود در برق شهر می شود.
محل قرار گیری و نصب یو پی اس ها میان تجهیزات مصرفی و برق ورودی می باشد، به این صورت که در حالت عادی که برق ورودی یا همان AC در جریان است یو پی اس به تثبیت ولتاژ می پردازد، همچنین به کمک شارژ جریان AC را به DC تبدیل کرده و به این شکل ذخیره انرژی در باتری های یو پی اس صورت می گیرد. پس از قطع جریان ورودی AC ، اینورتر (inverter) موجود در یو پی اس جریان DC ذخیره شده در باتری را به AC تبدیل می کند و برق مورد نیاز دستگاه های مصرفی تامین می شود.
توان و قدرت یو پی اس رابطه مستقیمی با اینورتر آن دارد یعنی هر چه اینورتر قوی تر باشد توان و قدرت یو پی اس نیز بیشتر می شود و می توانید تجهیزات بیشتری را برای پشتیبانی به آن متصل نمایید.

buy ups

کاربرد دستگاه های یو پی اس

شما میتوانید در زمینه های مختلف از دستگاه های یو پی اس استفاده کنید. بطور مثال :

 1. یو پی اس دوربین مداربسته
 2. یو پی اس بیمارستان و تجهیزات پزشکی
 3. یو پی اس کرکره برقی
 4. یو پی اس ATM و سیستم های بانکی
 5. یو پی اس آسانسور 
 6. یو پی اس برای ساختمانها و مراکز فروشگاهی
 7. یو پی اس سیستم های کامپیوتری و تجهیزات شبکه ایی 
 8. و…

از ups ها استفاده نمایید و برق دستگاه های خود را در زمان نبود برق تامین کنید. امروزه هزینه های تعمیرات و سوختگی و خرابی دستگاه های برقی بسیار زیاد است و شما با خرید ups میتوانید جریان برق را کنترل نمایید و در نبود برق برای ساعاتی برق دستگاه های الکترونیکی خود را تامین نمایید.

برای انتخاب برند و توان دستگاه یو پی اس مورد نیاز خود با مشاوران مجموعه سولار صنعت و با شماره ی 88447000-021 تماس حاصل فرمایید.

معرفی اجزا یو پی اس (UPS)

دستگاه یو پی اس از 4 قسمت مهم تشکیل شده است، اینورتر، رکتیفایر، شارژر و باتری.

• اینورتر (inverter)

اینورتر های موجود در یو پی اس وظیفه تبدیل جریان مستقیم DC به جریان متناوب AC را دارند، ولتاژ خروجی اینورتر ها باید معادل ولتاژ برق شهر باشد و ولتاژ های یکسان داشته باشند. اینورتر ها بر از نظر شکل موج سینوسی به 3 دسته تقسیم می شوند:

 1. شبه سینوسی
 2. خروجی مربعی
 3. تمام سینوسی

• رکتیفایر (rectifier)

وظیفه ی رکتیفایر در یو پی اس تبدیل جریان متناوبAC به جریان مستقیم DC می باشد. برای به دست آوردن جریان DC می توان از یکی از سه حالت کلی رکتیفایر ها استفاده کرد :

 1.  نوع اول رکتیفایر : IGBT
 2. نوع اول رکتیفایر : Diode+IGBT
 3.  نوع اول رکتیفایر : تریستور

• شارژر (charger)

شارژر نیز وظیفه ذخیره و شارژ باتری های یو پی اس را دارد و جریان متناوب AC را به جریان مستقیم DC تبدیل کرده و آن را در باتریها ذخیره می نماید.

• باتری (battery)

مهم ترین بخش یو پی اس باتری های آن می باشد، چرا که دستگاه یو پی اس انرژی مورد نیاز برای پشتیبانی دستگاه های و تجهیزات مصرفی را از طریق باتری تامین می نماید. باتری هایی که معمولا برای سیستم یو پی اس مورد استفاده قرار می گیرند از نوع سیلداسید می باشند که لایه های محافظ آن برای جلوگیری از نفوذ رطوبت از جنس فیبر می باشد. باتری های یو پی اس در توان مختلف و برند های متفاوت در بازار موجود است که شما میتوانید برای خرید باتری یو پی اس مورد نیاز خود با قیمت مناسب با شرکت انرژی پردازان سولار صنعت تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از قیمت ها و برند های باتری های یو پی اس با شماره تماس 88447000-021 تماس حاصل نمایید.

انواع یو پی اس (UPS) و معرفی دسته بندی های یو پی اس

دستگاه های یو پی اس در 3 تکنولوژی زیر تولید و عرضه می شوند:

• یو پی اس با تکنولوژی آنلاین

دستگاه های یو پی اس با تکنولوژی آنلاین بدون هیچ وقفه ای و در همه حال به فعالیت خود می پردازد. باتری های این دستگاه در هر زمان در حال شارژ می باشد و اینورتر آن نیز فعال بوده و توان خروجی مورد نیاز دستگاه های مصرفی را فراهم می سازد. یو پی اس های آنلاین در صورت در جریان بودن ولتاژ ورودی به تثبیت نویز ها و نوسانات ولتاژ می پردازند. رکتیفایر این دستگاه در صورت قطع جریان ورودی به سرعت و بدون هیچ وقفه ای جریان مستقیم DC ذخیره شده در باتری ها را برای تامین برق مورد نیاز تجهیزات مصرفی به جریان متناوب AC تبدیل می نماید.

• یو پی اس با تکنولوژی لاین اینتراکتیو

در تکنولوژی لاین اینتراکتیو نیز اینورتر همواره در حال فعالیت است و باتری های آن به ذخیره انرژی می پردازند، همچنین مانند سری های آنلاین می تواند به تثبیت ولتاژ بپرازد. هنگامی که جریان ورودی قطع می شود، این یو پی اس با چند صدم ثانیه تاخیر برق مورد نیاز دستگاه های مصرفی را فراهم می کند. یو پی اس های لاین اینتراکتییو را معمولا برای تجهیزات کامپیوتری و آن دسته تجهیزاتی که حساسیت کمتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

• یو پی اس با تکنولوژی آفلاین

یو پی اس های دارای تکنولوژی آفلاین تنها در زمانی که جریان ورودی قطع شود شروع به فعالیت می کنند. یعنی به طور معمول دستگاه های مصرفی به برق شهر به طور مستقیم متصل هستند و زمانی که جریان برق ورودی قطع می شود مدار اینورتر فعال شده و به کمک انرژی ذخیره شده در باتری ها با چند صدم ثانیه تاخیر، برق مورد نیاز تجهیزات مصرفی را فراهم می کند.

برای اطلاع از قیمت های انواع یو پی اس های آنلاین، آفلاین، لاین اینترلکتیو و ماژولار با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

راهنمای خرید یو پی اس (UPS)

شما می توانید با توجه به نیاز خود که شامل زمان پشتیبانی می باشد و توان دستگاه مصرفی که معمولا روی خود دستگاه ها درج شده است، یو پی اس مناسبی را انتخاب و خریداری نمایید. نکته ی دیگری که در انتخاب و خرید یو پی اس مهم است درجه حساسیت تجهیزات مصرفی شما می باشد، برای تجهیزات با حساسیت بالا ما یو پی اس هایی با تکنولوژی آنلاین را پیشنهاد می کنیم اما اگر دستگاه ها مصرفی شما درجه حساسیت متوسط یا کمی دارند می توانید از یو پی اس های لاین اینتراکتیو یا آفلاین استفاده نمایید.
همان طور که می دانید باتری ها مهم ترین بخش یو پی اس ها هستند که انرژی مورد نیاز تجهیزات مصرفی در آن ذخیره می شود و یو پی اس ها بدون باتری نمی توانند به پشتیبانی دستگاه ها بپردازند، از این رو مقدار زمان پشتیبانی نیز ارتباط مستقیمی با آمپر باتری های یو پی اس دارد و هر چه آمپر باتری ها افزایش پیدا کند مقدار زمان پشتیبانی نیز افزایش پیدا می کند.

خرید یو پی اس

شرایط مناسب و استاندارد برای نگهداری از یو پی اس (UPS)

محلی که دستگاه یو پی اس شما در آن نگهداری و نصب می شود باید شرایط مناسب و استانداردی داشته باشد. نگهداری از یو پی اس امری مهم است و رعایت نکات در زمینه ی شرایط ایده آل یو پی اس میتواند طول عمر دستگاه های شما را افزایش دهد.برای مثال محیط باید دمای مناسب و استاداردی داشته باشد همچنین باید به دور از تابش نور خورشید که یکی از عوامل افزایش دما است نگهداری شود، محیط نگهداری از یو پی اس باید عاری از رطوبت و گر و غبار باشد و باید به دور از مواد اشتعال زا نگه داری شود.

تعمیر و نگهداری از یو پی اس (UPS)

شما می توانید تعمیر دستگاه های یو پی اس و استابلایزر خود را به شما بسپارید. متخصصین و مهندسین ما در بخش فنی در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات فنی شما مشتریان عزیز می باشند. روند تعمیر دستگاه های شما به اینگونه است که پس از تماس با بخش فنی و ارسال دستگاه، پس از 48 ساعت همکاران ما با شما تماس گرفته و علت خرابی و هزینه تعمیر آن را به شما اطلاع می دهند. پس از دریافت تاییدیه از طرف شما به سرعت به تعمیر دستگاه می پردازند.

برای تعمیر و سرویس دوره ایی (UPS) خود میتوانید با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

یک فکر در مورد “یو پی اس

 1. Sara گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون در زمینه ی یو پی اس

 2. Sadegh گفت:

  من با کارشناساتون تماس گرفتم و چقدر عالی راهنمایی کردند تا یو پی اس مورد نیازمو تهیه کنم

  1. elham web گفت:

   ممنون دوست عزیز ، خوشحالیم که مشکل شما برطرف شده

 3. Akbar گفت:

  ممنون عالی بود

 4. Alizadeh گفت:

  از خدماتتون استفاده کردم و عالی هستید

  1. elham web گفت:

   خوشحالیم از رضایت شما

 5. Mahmoodi گفت:

  تعمیر ups ام انجام میدید؟

  1. elham web گفت:

   سلام دوست عزیز بله، با شماره تماس 88447000-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *