“سیستم های نظارتی ”

اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از کامپیوترها ، سیستم های الکترونیکی و ابزارآلات خاص ، بجای متصدیان انسانی برای كنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته می شود. امروزه كاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع و پروسه های مختلف صنعتی به وفور به چشم می خورد. كنترل پروسه و سیستم های اندازه گیری پیچیده ای كه در صنایعی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودرو سازی و غیره بكار می آید ، نیازمند ابزارالات بسیار دقیق و حساس می باشند. پیشرفتهای تكنیكی اخیر در كنترل فرایند و اندازه گیری پارامترهای مختلف صنعتی از قبیل فشار، دما، جریان و غیره باعث افزایش كیفیت محصولات و كاهش هزینه های تولید گردیده است. علاوه بر آن باید اذعان داشت که لازمه افزایش كیفیت و كمیت یك محصول تولیدی در هریک از صنایع مذکور، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیك الکترونیکی می باشد که از آنها به ابزار دقیق تعبیر می گردد.

مطمئناً صحت عملکرد این تجهیزات، در گرو وجود برق عاری از اختلال و نوسان و همچنین وجود یک برق اضطراری مطمئن می باشد که محصولات تولیدی شرکت سولار صنعت می تواند بهترین پاسخگو برای این موضوع باشد. لذا در این قسمت سعی گردیده تا راهکارها و پشنهادات مرتبط با استفاده از محصولات شرکت انرژی پردازان سولار صنعت جهت تامین برق مناسب و بدون اختلال جهت سیستم های مذکور بررسی گردد.

 

یو پی اس برای سیستم های نظارتی

در جوامع امروزی با وجود پیش آمدهایی نظیر سرقت، تخریب، ایجاد نا امنی، كم كاری، حوادث و مشكلات فنی، لزوم استفاده از سیستم های نظارتی تصویری یا به عبارتی دور بین های مداربسته امری بدیهی به نظر می رسد ولی آنچه باید مورد توجه قرارگیرد این است كه این نظارت زمانی ارزشمند و كارا خواهد بود كه مستمر و بی وقفه انجام بپذیرد.چنانچه به هر دلیل ابزار های نظارت تصویری ما حتی برای مدت زمانی كوتاه از كار بیفتند این بدین معناست كه كنترل ما بر سیستم برای مدت زمانی از دست رفته است.در صورتی كه اقدام های خرابكارانه را مد نظر نداشته باشیم، یكی از مهمترین دلایل از دست رفتن كاركرد سیستم های نظارتی، قطع برق می باشد.استفاده از ups در كنار دوربین های مداربسته سبب می گردد كه علاوه بر حفاظت از دستگاهها در برابر نوسانات برق شهر، حتی در صورت قطع برق شهر نیز دستگاه ها به كار خود ادامه دهند.

یو پی اس برای باسکول

وجود موج سینوسی كامل و حذف نوسانات ولتاژ در ورودی برق باسكول یكی از موارد بسیار مهم در اندازه گیری دقیق دستگاه می باشد.هر گونه وقفه یا قطعی ناگهانی برق ممكن است باعث بروز خطا در اندازه گیری باسكول گردد و حساسیت باسكول را در آن لحظه كاهش دهد.UPS های شركت سولار صنعت با بهره گیری از به روز ترین تكنولو‍ژی سعی در حذف مشكلات ناشی از ورودی برق دستگاههای اندازه گیری را دارند.

یو پی اس برای دستگاه های CNC

یكی از پركاربرد ترین و حساس ترین دستگاهی كه در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه CNC است و حفاظت و حفظ دقت دستگاه در هنگام كار یكی از موارد ضروری در استفاده از آن است . قطع ناگهانی برق در هنگام كار CNC بعضاٌ باعث اختلال در برنامه كار دستگاه و خسارت های در هنگام شروع مجدد كار می گردد.با توجه به هزینه بالای دستگاه های CNC و اهمیت آن در صنعت، حفاظت از آن در برابر نوسان ولتاژ و قطعی برق امری ضروری است.

یو پی اس برای سیستم های PLC

یكی از مسایل مهمی كه تاثیر بسزایی برروی تجهیزات برقی دارد، توجه به مسئله كیفیت برق است . وجود عوامل هارمونیك زا، نوسان ولتاژ، قطع و وصل های مكرر برق و….می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه های متصل به شبكه برق شهر بگذارد . دستگاه های PLC با توجه به حساسیت بالایی كه در ساختمان و نوع عملكردشان دارند از این قائده مستثنا نیستند و هرگونه قطع برق باعث توقف ناگهانی سیستم می گردد و خطرات ناشی از راه افتادن دوباره ماشین غیر قابل پیش بینی است.با توجه به موارد مذكور لزوم استفاده از UPS یوپی اس جهت محافظت از PLC توصیه می گردد.