چرا یو پی اس برق ورودی را نمی شناسد؟

در مرحله ی اول باید از اتصال برق ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کنید و در مرحله ی بعد اگر برق ورودی در مدار وجود داشت، باید به سراغ فیوزهای ورودی مدار بروید و آنها را تست نمایید.

چرا یو پی اس باتری ها را شارژ نمی کند؟

در این مرحله به احتمال زیاد شارژر دستگاه صدمه دیده است و باعث شده است تا باتری ها شارژ نشوند، بنابراین شارژر یو پی اس باید تست شود.

چه وسایلی را نباید به یو پی اس متصل نمود؟

تجهیزاتی از قبیل: لامپ های گاری یا فلورسنت، موتورها و کمپرسورها، دستگاه های تهویه ی مطبوع و پرینتر های لیزری.
این دستگاه ها در زمان کار کردن معمول و عادی خود و یا در هنگام روشن شدن، جریان بسیار زیادی از منبع تغذیه می کشند و جریان زیاد دستگاه را به حالت اضافه بار می برد، بابراین ولتاژ خروجی دستگاه کاهش می یابد و این مسأله باعث صدمه دیدن قطعات و تجهیزات حساس می گردد.
در صورتی که بخواهیم برای تجهیزاتی نظیر پرینتر های لیزری و موتور ها از یو پی اس استفاده کنیم، برای حفاظت از یو پی اس در برابر بارهایی با جریان لحظه ای زیاد، باید از یو پی اس با مشخصات الکتریکی قویتری استفاده کرد.

از داخل یو پی اس جرقه بیرون می زند!

دستگاه را مدار جدا کنید و به نمایندگی یا خدمات پشتیبانی تخصصی مربوطه مراجعه نمایید.

چرا هنگامی که یو پی اس را از برق شهر جدا می کنیم خاموش می شود؟

در این هنگام به احتمال زیاد باتری ها از مدار خارج شده اند و با این که باتری ها فاسد شده اند و باید تعوض شوند.

در نگهداری یو پی اس چه نکاتی باید رعایت شود؟

قسمت مهم دستگاه، باتری های آن است. گرم شدن باتری ظرفیت ذخیره سازی توان الکتریکی و همینطور عمر آن را کاهش می دهد. هر یک درجه افزایش دما، موجب می شود تا عمر باتری ده درصد کاهش یابد. دمای ایده آل برای باتری ها بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است.