باتری دستگاه یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس و به طور کل دستگاه ups به شکل معمول برای محافظت از رایانه ها، مراکز داده، تجهیزات مخابراتی و یا سایر تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد، در صورت قطع ناگهانی جریان برق بسیاری از سازمانها، ادارات، شرکت ها و موسساتی که از تجهیزات الکترونیکی استفاده می کنند با صدمات، تلفات و شاید خسارت های جبران ناپذیری مواجه شوند، در این شرایط به نقش مهم انواع دستگاه های یو پی اس پی می بریم.
باتری یو پی اس ups از مدت قطع جریان برق نسبت به میزان آمپر باتری مصرفی به شما فرصت میدهد تا اطلاعات و داده هایتان را ذخیره کنید و با خیال راحت از برنامه خارج شوید قبل از اینکه منبع انرژی باتری یو پی اس تمام شود.
در طول وصل برق شهر دستگاه UPS از برق شهر برای شارژ باتری ها استفاده می کند و در کنار آن از طریق همان برق تجهیزات الکتریکی وصل شده را نیز تغذیه میکند.  پس از قطع برق باتری های یو پی اس به صورت منبع وارد شبکه می شوند و برای مدت زمان کوتاهی تجهیزات را تغذیه میکنند.

هنگامی که باتری ups در سیستم از یک سطح شارژ خاص معمولا 20 درصد میزان شارژ تنزل پیدا می‌کند یو پی اس سیگنال ضعیف بودن یا low battery را می‌ فرستد.
این هشدار به صورت بوق ممتد برای کاربر قابل تشخیص خواهد بود که در صورت ادامه استفاده از یو پی اس موجب خاموشی دستگاه به صورت اتوماتیک خواهد شد.

محصولات باتری

باتری یو پی اس
  • epsogroup-battery-makelsan-ups-power-suppliesباتری یو پی اس
  • Charger-battery-makelsan-epsogroup-02باتری شارژر

تفاوت باتری های یوپی‌اس و باتری خودرو

باتری دستگاه یو پی اس

اکثراً در ذهن عموم مردمی که تخصصی کار UPS را دنبال نمی کنند این دهنیت وجود دارد که باتری ups با باتری های خودرو یا موتور موجود در بازار چه فرقی میکند.چون این ذهنیت را دارند که هر نوع باتری ۱۲ ولت و با آمپراژهای مختلف وجود دارند.
در مورد این موضوع توضیح می دهیم که اولاً کلا تکنولوژی ساخت باتری یو پی اس با باتری خودرو متفاوت می باشد البته در این جا بصورت تخصصی این موضوع را توضیح نمی دهیم ولی بصورت ساده توضیح می دهیم که از تکنولوزی ساخت باطری یو پی اس سیلد اید اسید ساکن مشخص می باشد که باطری یوپی اس باید در محل ثابتی قابل استفاده باشد. ولی خوردو در اکثر مواقع در حالت حرکت بوده و باتری یو پی اس برای خودرو مناسب نمی باشد و در نقطه مقابل بازری خودرو طوری طراحی شده که مناسب در حرکت خودرو باشد.
و این قضیه را به نوعی می توان توضیح داد که اگر خودرو ما برای مدتی تقریبً طولانی در جای ثابتی حرکت نکند باتری خالی شده و از گکار میس افتد پس فرق زیادی بین باطری یوپی اس و باتری خودرو وجود دارد.
اما باتری یو پی اس متصل شده به یو پی اس مخصوص ups باید با توجه به اینکه زمان بک آپ یو پی اس با آمپراژ باتری و یو پی اس محاسبه می شود.
به همین خاطر باتری های یو پی اس با امپراز های مختلف ساخته می شود و اکثر باتری های یو پی اس ۱۲ ولتی می باشند.
شدت جریان‌های استاندارد یو پی اس بصورت ۱٫۲AH, 9AH, 12AH, 18AH, 28AH, 42AH, 65AH, 100AH, 120AH, 200AH
ساخته می شوند.
با محاسبه زمان بک اپ UPS طبق فرمول محاسبه بک اپ یو پی اس به امپراژ دلخواه باتری یو پی اس دست پیدا می کنیم طبق توضیحات گفته شده در محاسبه زمان بک آپ ups به آمپراژ باتری مناسب و تعداد باتری نیز دست پیدا میکنیم.

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس، اصلی ترین قسمت یو پی اس را تشکیل می دهد بدون وجود باتری، یو پی اس معنا پیدا نمی کند.

این باتری ها باید دارای استاندارد مخصوص هر دستگاه یو پی اس باشند.

باید دقت نمود که باتری های تقلبی یا غیر معمول در دستگاه های یو پی اس استفاده نشود.

باتری های تقلبی علاوه بر این که زود خراب میشوند، به دستگاه نیز آسیب می رسانند.

باتری های یو پی اس ها هرکدام دارای طول عمر مختلف می باشند و این امر به کیفیت بانری ها بستگی دارد.

باتری ها در آمپر های مختلف موجود می باشند.

میزان بک آپ بستگی به تعداد باتری و آمپر های آنها دارد.

تعویض به موقع باتری های یو پی اس موجب حفظ طول عمر یو پی اس می گردد.

چرا که اگر تعویض باتری ها به موقع انجام نشود،

به برد شارژ دستگاه آسیب وارد می شود و سبب خرابی یو پی اس می گردد.

هرچه قدر کیفیت باتری ها بیشتر باشد، شارژ باتری ها سریع تر انجام می شود

و همچنین طول عمر آنها نیز بیشتر می شود و در نتیجه ی این امر قیمت باتری ها هم بالاتر می رود.

شرکت انرژی پردازان سولار صنعت نماینده انحصاری باتری یو پی اس، یو پی اس و استابلایزر مک پاور می باشد.

برندهای موجود در باتری یوپی اس

برندهای موجود درباطری یو پی اس در حال حاضر عبارتند از:
باتری یونیکور کره ای و نارادا چینی و اپتیما و باتریهای ایتالیایی وجود دارند که قیمتهای آنها در بازار متفاوت می باشد و در حال حاظر در کشورمان باتری صبا به عنوان تولید کننده داخلی فعالیت مینمایند.
از روی قیمت باتری UPS نمی توان قضاوت نمود که کدام باتری خوب می باشد.
پارامترهای انتخاب باتری باکیفیت از روی طول عمر باتری یو پی اس و وزن باتری UPS و تکنولوژی ساخت آن و بازدهی BATTERY UPS تا به حال در بازار می باشد.
باتری یو پی اس کره ای یونیکور در حال حاضر در بازار هم با قیمت مناسب ارائه میشود و طول عمر باتری یونیکور ۶ الی ۸ سال می با و دارای ۳ سال گرانتی تعویض می باشد  و باتری یو نیکور باتوجه به سابقه ای که در بازار یو پی اس داشته سهم بزرگی از بارا باتری را هم در داخل و هم در خارج از کشور به خود اختصاص داده است.